MedGames junior 2025 ( 14. – 15. marec 2025 )
11.03.2025
Mixxer Medical s.r.o. podporuje súťaž pre študentov medicíny 1. – 3. ročníka.
Sme s Vami už 15 rokov Máte otázku? +421 915 493 531 Pon-Pia:7:00-15:30
Úvod »» Arteriograph - Meranie centrálneho krvného tlaku
pre všeobecné lekárstvo, kardiológiu, nefrológiu, diabetológiu, gynekológiu, pediatriu a športové lekárstvo.
Neinvazívne metódy merania rýchlosti pulzovej vlny (PWV), centrálneho krvného tlaku (SBPao) a augmentačného indexu (AIXao) poskytujú nový základ pre zlepšenú stratifikáciu kardiovaskulárneho rizika, diferenciálne terapeutické úvahy a cielenú starostlivosť o pacienta. Početné štúdie ukazujú, že rýchlosť pulzovej vlny ako biomarker arteriálnej stuhnutosti je silným nezávislým prediktorom morbidity a mortality.
Inovatívny neinvazívny merací systém Arteriograph dokáže tento parameter určiť a pomocou špeciálnej analýzy pulzných vĺn urobiť individuálne vyjadrenia o vlastnostiach cievy (funkcia, vek cievy) .
Funkčnosť meracieho zariadenia TensioMed® Arteriograph™ je založená na patentovanom, inovatívnom riešení. Podstatou tejto metódy je, že sa pacientovi najprv zmeria krvný tlak pomocou manžety priloženej na nadlaktie oscilometrickou metódou. Prístroj v priebehu niekoľkých sekúnd nafúkne manžetu najskôr na aktuálne nameranú diastolickú hodnotu, potom na takzvaný suprasystolický tlak, vždy na 4-10 sekúnd (túto dobu je možné nastaviť). Prístroj potom opäť uvoľní tlak v manžete, tj proces merania je dokončený. Celý proces trvá maximálne 2 minúty. Počas procesu merania opísaného vyššie sa signály nepretržite prenášajú do programu bežiaceho na počítači. oscilometrické krivky, spôsobené pulzáciou cievnych stien možno pozorovať na obrazovke v reálnom čase. Po ukončení merania algoritmus počítačového programu analyzuje signály alebo vypočíta parametre krvného tlaku a funkcie tepien.
Periférny brachiálny krvný tlak
rýchlosť pulzovej vlny
centrálny krvný tlak
augmentačný index
Diastolické výsledky
Členkový brachiálny index
Napájanie:
4AA batérie alebo AA dobíjacie batérie s dlhou životnosťou
Ochrana pred úrazom elektrickým prúdom:
Vnútorne napájané batériami Úraz
elektrickým prúdom:
Aplikovaná časť typu BF
Displej: Displej
z tekutých kryštálov (LCD)
Ukladanie dát:
EEPROM
Prenos dát:
Bluetooth 2.0
Prevádzková teplota:
10° C - 40°C
Rozmery:
116x94x47 mm
Hmotnosť (vrátane batérií):
250g
Metóda merania krvného tlaku:
Oscilometrická metóda
Vzorkovacia frekvencia:
200 Hz
Rozsah merania:
30 - 280 mmHg
Statická presnosť:
+- 3 mmHg alebo +-2 % nameranej hodnoty (stabilita 2 roky)
Tlakový senzor:
Piezorezistívny senzor Generovanie tlaku: Motorizovaná manžeta s automatickým nafukovaním
Bezpečnosť:
Maximálny tlak v manžete 280 mmHg
Vyfukovanie:
automatické, postupné
NAJPREDÁVANEJŠIE
Testovanie farebného videnia
Slúži pacientom na bezpečnú a spoľahlivú oporu pri chôdzi.
Tlakomery VEROVAL
Obsah je prispôsobený rozsahu rizík na pracovisku do 15 osôb
Tradičný stolový ortuťový sphygmomanometer z hliníka v plechovej uzatváratelnej krabici.
Fonendoskopy Littmann - Malinový
22.04.2025
Mixxer Medical s.r.o. – Partner športového podujatia MENISCUS CUP 2025.
14.04.2025
Mixxer Medical s.r.o. podporuje budúcich lekárov: Sponzorom súťaže Sanitkovica.
04.04.2025
Mixxer Medical je opäť partnerom hokejbalového turnaja JLF UK v Martine.
11.03.2025
Mixxer Medical s.r.o. podporuje súťaž pre študentov medicíny 1. – 3. ročníka.
OBĽÚBENÉ KATEGÓRIE
Mixxer Medical s.r.o.
Kollárova 49
03601 Martin
Mobil: + 421 915 493 531
Email: mixxer@mixxer.sk
IČO: 36 380 725
DIČ: 2021409753
IČ DPH: SK2021409753
Pon-Pia: 7:00-15:30
+421 915 493 531
Užitočné odkazy
Sledujte nás
Formy doručenia
<script src="https://static.elfsight.com/platform/platform.js" data-use-service-core defer></script> <div class="elfsight-app-83354777-5c31-48ee-a458-59ec4c3764ce" data-elfsight-app-lazy></div><script src="https://static.elfsight.com/platform/platform.js" data-use-service-core defer></script> <div class="elfsight-app-83354777-5c31-48ee-a458-59ec4c3764ce" data-elfsight-app-lazy></div><script src="https://static.elfsight.com/platform/platform.js" data-use-service-core defer></script> <div class="elfsight-app-83354777-5c31-48ee-a458-59ec4c3764ce" data-elfsight-app-lazy></div>
Vytvorené systémom www.webareal.sk